Plener fotograficzny – Tatry 2018, edycja letnia.

Zachwycasz się fotografią krajobrazową? Marzysz, by zamknąć w kadrze górskie szczyty? Spełnij marzenie i razem z nami wyjedź na letnią edycję pleneru fotograficznego: połącz naukę, pasję i odpoczynek.

Zapraszamy w jeden z najpiękniejszych regionów Polski: Tatry. Odwiedzimy miejsca, które są popularne wśród fotografów krajobrazu a także miłośników górskich wycieczek – więc przygotuj się na całodniowe wyprawy.

Podczas warsztatów każdy uczestnik zapozna się z metodami pracy fotografa górskiego: sprzętem, zastosowaniem filtrów, przygotowaniem do plenerów, obserwacją pogody i warunków w górach. Omówione zostaną zasady kompozycji, budowa kadru, często popełniane błędy, obróbka RAW, a także archiwizacja zdjęć oraz kilka wskazówek jak promować swoją twórczość.
W czasie plenerów postaramy się wykorzystać wiedzę w praktyce. Podczas wschodów i zachodów słońca oraz wycieczek fotograficznych będziemy wyciskać możliwości z naszych aparatów.

 

knProwadzący: Karol Nienartowicz 

Góry fotografuję od 2003 r. Po analogowych początkach w 2005 roku zainteresował się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkrył fotografowanie górskich szczytów. Od tego momentu łączy pasję fotografowania z pasją podróży trekkingowych po górach całej Europy. Podczas swoich wyjazdów, w ciągu 7 lat, odwiedził ponad 30 krajów. Fotografował m.in. w Górach Skandynawskich w Norwegii, Szwecji i Finlandii, Alpach we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Niemczech, Karpatach Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii, Górach Przeklętych w Albanii i Czarnogórze, w górach Macedonii, Bośni a także w szkockich Grampianach. Ogromnym sentymentem darzy Karkonosze, w których się wychował. Od listopada 2016 roku mieszka w Zakopanem, gdzie rozwija swoją pasje.

Ma w dorobku kilka wystaw, publikacje we wszystkich wiodących mediach opiniotwórczych w Polsce, periodykach górskich i podróżniczych, wygrane i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych.

Portfolio:

https://www.facebook.com/KarolNienartowiczMountainPhotographer/
.

.

.PROGRAM

28.06.2018 Dzień 1
Zachód słońca 20.51.

12.00-13.00 – Spotkanie z uczestnikami i zakwaterowanie.
14.00 – Wykład na temat fotografowania w górach
18.00 – Wieczorne fotografowanie najciekawszej panoramy Tatr w rejonie Zakopanego: Gubałówka i Harenda.

29.06.2018 Dzień 2
Wschód słońca ok 4.38; zachód słońca 20.50.

4.00 – Wyjazd na całodzienną pieszą wycieczkę fotograficzną w Tatry: Palenica, Wodogrzmoty Mickiewicza, Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami. Powrót tą samą trasą. Trasa liczy 21 km i 600 m podejścia.
17.00 – Po powrocie czas na odpoczynek, a następnie omówienie zdjęć z pierwszych dwóch wyjść w plener.

30.06.2018 Dzień 3
Wschód słońca ok 4.38; zachód słońca 20.50.

4.00 – Wyjście na wschód słońca na Halę Gąsienicową. Następnie wycieczka fotograficzna do Czarnego Stawu Gąsienicowego, a w razie chęci uczestników również na Mały Kościelec i przełęcz Karb. Trasa liczy 17 km i 1200 m podejścia. W razie złej pogody plan może zostać zmodyfikowany lub zmieniony.

Alternatywny wariant trasy: Wyjście na poranny plener nad Smreczyński Staw w Dolinie Kościeliskiej, a następnie powrót jedną z najpiękniejszych dolin w polskich Tatrach.

13.00-14.00 Planowany powrót. Odpoczynek, czas wolny, przerwa obiadowa.
17.00 – Obróbka zdjęć w programie Camera Raw, składanie panoram, itp.

01.07.2018 Dzień 4
Wschód słońca ok 4.39

4.00 – Wyjście na poranny plener na Głodówkę, Łapszankę i do Osturni
7.00 – Przerwa śniadaniowa, a następnie omówienie ostatnich zdjęć uczestników i podsumowanie pleneru.
10.30 – Zakończenie pleneru.

Jest to ramowy program, który może ulec zmianie w razie złej pogody. Szczegółowy program będzie ustalany na miejscu w porozumieniu z uczestnikami, z uwzględnieniem warunków pogodowych i kondycji grupy. Od uczestników wymagana jest choćby średnia kondycja fizyczna – w czasie pleneru mamy dwie dość długie trasy piesze nad najpiękniejsze z tatrzańskich jezior: Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami i Czarny Staw Gąsienicowy. Powroty z wycieczek odbywać się będą tą samą trasą, więc w razie braku sił można nieco skrócić wycieczkę oczekując na resztę grupy przy Morskim Oku lub przy Murowańcu.
Lato w Tatrach bywa gorące, ale trzeba również zabrać ciepłe rzeczy: kurtkę przeciwdeszczową i ciepły polar. Na trasy piesze należy zabrać górskie buty. Na odcinek asfaltowy do i z Morskiego Oka mogą przydać się lekkie buty lub sandały. Każdy uczestnik musi posiadać latarkę czołówkę.

Wymagania do udziału w warsztatach:
– znajomość obsługi swojego aparatu, znajomość podstaw fotografii – czas, przysłona, ISO oraz ich wzajemne zależności.
– dobra/średnia kondycja fizyczna
– dobry humor 😉

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:

  • dokument tożsamości
  • aparat
  • obiektyw/y
  • statyw
  • komputer z oprogramowaniem Lightroom i Photoshop
  • czołówka z zapasowym kompletem baterii
  • ubiór – dostosowany do górskich wędrówek
  • w miarę możliwości – filtry (szare, polaryzacyjne)

DATA: 28.06-01.07.2018r.
MIEJSCE: Tatry
NOCLEG: jeden z zakopiańskich pensjonatów, szczegóły w najbliższych dniach.
KOSZT przy płatności do 10.06.2018: 999 zł brutto
KOSZT przy płatności po 10.06.2018: 1199 zł brutto

Cena zawiera:
– warsztaty fotograficzne – nauka fotografii i postprodukcji
– przewodnictwo po szlakach
– 3x nocleg

ILOŚĆ MIEJSC: 12
PROMUJEMY DUETY: Jeśli zapiszesz się w tym samym czasie z drugą osobą, każda/y z Was otrzyma rabat w wysokości 10%

ZASADY UCZESTNICTWA (prosimy o zapoznanie się z ich treścią przed zapisem):

Regulamin

Zapisy oraz opłata poprzez formularz zgłoszeniowy na dole strony. Po wysłaniu formularza dostaną Państwo maila zwrotnego z danymi do opłaty.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu:
tomek@studiohustawka.pl
577 339 949

Formularz zgłoszeniowy

* pole wymagane

Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję Regulamin oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).

Scroll to Top