Warsztaty fotografii krajobrazowej – jesienne GÓRY IZERSKIE

Zachwycasz się fotografią krajobrazową? Marzysz, by zamknąć w kadrze górskie szczyty? Spełnij marzenie i razem z nami wyjedź na fotograficzny plener w Góry Izerskie: połącz naukę, pasję i odpoczynek.

Podczas warsztatów każdy uczestnik zapozna się z metodami pracy fotografa górskiego: sprzętem, zastosowaniem filtrów, przygotowaniem do plenerów, obserwacją pogody i warunków w górach. Omówione zostaną zasady kompozycji, budowa kadru, często popełniane błędy, obróbka RAW, a także archiwizacja zdjęć oraz kilka wskazówek jak promować swoją twórczość.
W czasie plenerów postaramy się wykorzystać wiedzę w praktyce. Podczas wschodów i zachodów słońca oraz wycieczek fotograficznych będziemy wyciskać możliwości z naszych aparatów.

W czasie plenerów postaramy się wykorzystać wiedzę w praktyce. Podczas wschodów i zachodów słońca oraz wycieczek fotograficznych będziemy wyciskać możliwości z naszych aparatów, by stworzyć niezapomniane kadry.

knProwadzący: Karol Nienartowicz 

Góry fotografuje od 2003 roku. Po analogowych początkach w 2005 roku zainteresował się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkrył fotografowanie górskich szczytów. Od tego momentu łączy pasję fotografowania z pasją podróży trekkingowych po górach całej Europy. Podczas swoich wyjazdów, w ciągu 7 lat, odwiedził ponad 30 krajów. Fotografował m.in. w Górach Skandynawskich w Norwegii, Szwecji i Finlandii, Alpach we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Niemczech, Karpatach Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii, Górach Przeklętych w Albanii i Czarnogórze, w górach Macedonii, Bośni a także w szkockich Grampianach. Ogromnym sentymentem darzy Karkonosze, w których się wychował. Od listopada 2016 roku mieszka w Zakopanem, gdzie rozwija swoją pasje.

Ma w dorobku kilka wystaw, publikacje we wszystkich wiodących mediach opiniotwórczych w Polsce, periodykach górskich i podróżniczych, wygrane i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych, wiele występów w telewizji.

Portfolio: https://www.facebook.com/KarolNienartowiczMountainPhotographer/

 

 

PROGRAM:

28.09.2017 Dzień 1

Wschód słońca ok 6.55 ; zachód słońca 18.46.

10.00-12.00 – Zakwaterowanie w Hejnicach lub Bilym Potoku w Czechach.
13.00-15.30 – Wykład na temat fotografowania w górach cz 1.
16.00 – Wyjście na zachód słońca na punkt widokowy na Paličníku.
20.00-21.00 – Wykład na temat fotografowania w górach cz 2.

29.09.2017 Dzień 2

Wschód słońca ok 6.57 ; zachód słońca 18.43.

4.30-11.00 – Wyjście na wschód słońca na skalny punkt widokowy Ořešník. W razie dobrej pogody powrót przez Wodospady Velkého Štolpichu.
12.00-14.00 – Wykład
17.00 – Wyjście na zachód, wieczorne fotografowanie Hejnic lub Frydlantu.

30.09.2017 Dzień 3

Wschód słońca ok 6.59 ; zachód słońca 18.41.

4.00 – Wyjście na wschód słońca na punkcie widokowym Frýdlantské cimbuří.
9.00-12.00 – Fotografowanie malowniczych kaskad i wodospadu Černého potoka.
13.00-15.00 – Selekcja i obróbka zdjęć, fotografowanie i składanie zdjęć panoramicznych.
16.00 – wieczorne fotografowanie w okolicach szczytu Jizery.

01.10.2017 Dzień 4

Wschód słońca ok 7.00 ; zachód słońca 18.39.

5.30-8.00 – wschód słońca w malowniczej osadzie Jizerka.
8.30-10.00 – Prezentacja i omówienie zdjęć uczestników wykonanych podczas warsztatów.
10.00-11.00 – Pakowanie i wymeldowanie. Zakończenie pleneru.

W pogodną noc planowane jest wyjście na fotografowanie nocne (termin i miejsce zostaną ustalone z uczestnikami). W razie niepogody będziemy ćwiczyć obróbkę zdjęć i tworzenie panoram, lub obejrzymy pokazy slajdów z podróży fotograficznych po górach Europy: Karpatach, Alpach, Bałkanach, Skandynawii.

Każdy uczestnik powinien posiadać czołówkę z zapasowym kompletem baterii i dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport, bo plener odbywa się w całości w Czechach. Walutą obowiązującą w Czechach jest korona czeska i w większości miejsc (sklepy, parkingi) nie będzie możliwa zapłata w PLN i euro.

Ubiór należy dopasować do panujących warunków. Przełom września i października w Górach Izerskich to okres jesienny, a właściwie początek okresu przedzimowego. Poranki mogą być zimne i wietrzne.W Jizerce o tej porze roku normą są temperatury poniżej zera nad ranem i wieczorami. Należy zabrać ze sobą ciepłe rękawiczki, czapkę i kurtkę, która ochroni od wiatru i deszczu. Zmarzluchom zdecydowanie polecamy elementy ubioru zimowego. Koniecznie należy mieć ze sobą nieprzemakalne buty górskie powyżej kostki. W planie jest fotografowanie strumieni i wodospadów, więc buty nie mogą się ślizgać na kamieniach. Podczas wschodów słońca planujemy odwiedzić kilka eksponowanych punktów widokowych udostępnionych sztucznie na wyniosłych ostańcach granitowych. Wskazany brak lęku wysokości i przestrzeni.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:

  • dokument tożsamości
  • aparat
  • obiektyw/y
  • statyw
  • komputer z oprogramowaniem Lightroom i Photoshop
  • czołówka z zapasowym kompletem baterii
  • ubiór – dostosowany do górskich wędrówek
  • w miarę możliwości – filtry (szare, polaryzacyjne)

DATA: 28.09-01.10.2017 r.
KOSZT:
płatność do 30.08.2017: 999 zł brutto
płatność po 30.08.2017: 1199 zł brutto
Wystawiamy FV  vat.
Cena zawiera:
– warsztaty fotograficzne – nauka fotografii i postprodukcji
– przewodnictwo po szlakach; opieka prowadzącego i organizatora
– 3x nocleg
– ubezpieczenie

ILOŚĆ MIEJSC: 8-12
PROMUJEMY DUETY: Jeśli zapiszesz się w tym samym czasie z drugą osobą, każda/y z Was otrzyma rabat w wysokości 10% (promocje się nie łączą).

ZASADY UCZESTNICTWA (prosimy o zapoznanie się z ich treścią przed zapisem):

Regulamin

Zapisy oraz opłata poprzez formularz zgłoszeniowy na dole strony. Po wysłaniu formularza dostaną Państwo maila zwrotnego z danymi do opłaty.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu:
tomek@studiohustawka.pl
577 339 949

Formularz zgłoszeniowy

* pole wymagane

Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję Regulamin oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).

Scroll to Top