Warsztaty fotografii krajobrazowej – TATRY

Zachwycasz się fotografią krajobrazową? Marzysz, by zamknąć w kadrze górskie szczyty? Spełnij marzenie i razem z nami wyjedź na fotograficzny plener w Tatry: połącz naukę, pasję i odpoczynek.

Podczas warsztatów każdy uczestnik zapozna się z metodami pracy fotografa górskiego: sprzętem, zastosowaniem filtrów, przygotowaniem do plenerów, obserwacją pogody i warunków w górach. Omówione zostaną zasady kompozycji, budowa kadru, często popełniane błędy, obróbka RAW, a także archiwizacja zdjęć oraz kilka wskazówek jak promować swoją twórczość. Ponadto pytania i odpowiedzi na proste i trudne pytania.
W czasie plenerów postaramy się wykorzystać wiedzę w praktyce. Podczas wschodów i zachodów słońca oraz wycieczek fotograficznych będziemy wyciskać możliwości z naszych aparatów.

W czasie plenerów postaramy się wykorzystać wiedzę w praktyce. Podczas wschodów i zachodów słońca oraz wycieczek fotograficznych będziemy wyciskać możliwości z naszych aparatów, by stworzyć niezapomniane kadry.

knProwadzący: Karol Nienartowicz 

Góry fotografuje od 2003 roku. Po analogowych początkach w 2005 roku zainteresował się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkrył fotografowanie górskich szczytów. Od tego momentu łączy pasję fotografowania z pasją podróży trekkingowych po górach całej Europy. Podczas swoich wyjazdów, w ciągu 7 lat, odwiedził ponad 30 krajów. Fotografował m.in. w Górach Skandynawskich w Norwegii, Szwecji i Finlandii, Alpach we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Niemczech, Karpatach Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii, Górach Przeklętych w Albanii i Czarnogórze, w górach Macedonii, Bośni a także w szkockich Grampianach. Ogromnym sentymentem darzy Karkonosze, w których się wychował. Od listopada 2016 roku mieszka w Zakopanem, gdzie rozwija swoją pasje.

Ma w dorobku kilka wystaw, publikacje we wszystkich wiodących mediach opiniotwórczych w Polsce, periodykach górskich i podróżniczych, wygrane i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych, wiele występów w telewizji.

Portfolio: https://www.facebook.com/KarolNienartowiczMountainPhotographer/

 

 

PROGRAM:

14.12.2017 Dzień 1

Wschód słońca ok 7.29; zachód słońca 15.42.

12.00-13.00 – Spotkanie i zakwaterowanie w schronisku w Dolinie Roztoki w Tatrach Wysokich.

14.00 – Wyjście na wieczorne fotografowanie i zachód słońca w rejonie schroniska i Wodogrzmotów Mickiewicza.

17.00 – Wykład na temat fotografowania w górach, cz 1.

15.12.2017 Dzień 2

Wschód słońca ok 7.29; zachód słońca 15.42.

6.00 – Wyjście o poranku nad Morskie Oko i Czarny Staw pod Rysami.

12.00-13.00 – Planowany powrót do schroniska. Odpoczynek i czas wolny.

16.00 – Omówienie zdjęć z pierwszych dwóch dni pleneru; Wykład na temat fotografowania w górach, cz 2.

16.12.2017 Dzień 3

Wschód słońca ok 7.30; zachód słońca 15.42.

5.00 – Wyjście na wschód słońca na Gęsią Szyję. W razie braku pogody nastąpi zmiana planu i trasa zostanie przełożona na popołudnie.

11.00-12.00 Planowany powrót do schroniska. Odpoczynek i czas wolny.

16.00 – Obróbka zdjęć w programie Camera Raw, składanie panoram, itp.

17.12.2017 Dzień 4

Wschód słońca ok 7.31; zachód słońca 15.43.

6.20 – Wyjście na wschód słońca w rejonie Wodogrzmotów.

8.30 – Podsumowanie pleneru, omówienie zdjęć uczestników.

10.30 – Pakowanie i wymeldowanie ze schroniska. Zejście do Palenicy Białczańskiej. Zakończenie pleneru.

Plan wyjść jest optymalnym planem ramowym, który może ulec zmianie w razie złej pogody. Ostateczny plan zostanie opracowany na miejscu z uwzględnieniem warunków śniegowych i atmosferycznych.

W pogodną noc planowane jest wyjście na fotografowanie nocne (termin zostanie ustalony z uczestnikami).

W razie niepogody będziemy ćwiczyć obróbkę fotografii i/lub obejrzymy pokazy slajdów z podróży fotograficznych po górach Europy: Karpatach, Alpach, Bałkanach, Skandynawii.

Do schroniska w Dolinie Roztoki można dojść tylko pieszo, betonową drogą z Palenicy Białczańskiej szlakiem turystycznym prowadzącym do Morskiego Oka. Przy Wodogrzmotach Mickiewicza należy zejść zielonym szlakiem 15 min. w dół do schroniska. Przejście całej trasy zajmuje około godzinę. Samochód należy zostawić na parkingu Palenica Białczańska (25 zł/dzień), lub dojechać busem z Zakopanego (kierunek: Morskie Oko).

Każdy uczestnik musi obowiązkowo posiadać czołówkę z zapasowym kompletem baterii oraz raki (lub w ostateczności porządne raczki, np: Climbing Technology Mini Crampon 4P). Podczas wschodów słońca sprawdza się termos z ciepłą herbatą.

Ubiór należy dopasować do panujących warunków – grudzień w Tatrach to zwykle pełnia zimy. Podczas wschodów i zachodów słońca będziemy stali bez większego ruchu przez 1-2 godziny, więc koniecznie trzeba zabrać: czapkę, rękawice, ciepłą kurtkę z kapturem i polar lub sweter puchowy, ciepłą bieliznę (np. merynosy), stuptuty i dobre zimowe buty.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:

  • dokument tożsamości
  • aparat
  • obiektyw/y
  • statyw
  • komputer z oprogramowaniem Lightroom i Photoshop
  • czołówka z zapasowym kompletem baterii
  • raki
  • ubiór – dostosowany do górskich wędrówek
  • w miarę możliwości – filtry (szare, polaryzacyjne)

DATA: 14-17.12.2017 r.
KOSZT: 799 zł brutto
Wystawiamy FV  vat.
Cena zawiera:
– warsztaty fotograficzne – nauka fotografii i postprodukcji
– przewodnictwo po szlakach; opieka prowadzącego i organizatora
– 3x nocleg
– ubezpieczenie

ILOŚĆ MIEJSC: 8-12
PROMUJEMY DUETY: Jeśli zapiszesz się w tym samym czasie z drugą osobą, każda/y z Was otrzyma rabat w wysokości 10% (promocje się nie łączą).

ZASADY UCZESTNICTWA (prosimy o zapoznanie się z ich treścią przed zapisem):

Regulamin

Zapisy oraz opłata poprzez formularz zgłoszeniowy na dole strony. Po wysłaniu formularza dostaną Państwo maila zwrotnego z danymi do opłaty.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu:
tomek@studiohustawka.pl
577 339 949

Formularz zgłoszeniowy

* pole wymagane

Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję Regulamin oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).

Scroll to Top