Warsztaty fotografii krajobrazowej – PIENINY

Zachwycasz się fotografią krajobrazową? Marzysz, by zamknąć w kadrze górskie szczyty? Spełnij marzenie i razem z nami wyjedź na fotograficzny plener w Pieniny: połącz naukę, pasję i odpoczynek.

Podczas warsztatów każdy uczestnik zapozna się z metodami pracy fotografa górskiego: sprzętem, zastosowaniem filtrów, przygotowaniem do plenerów, obserwacją pogody i warunków w górach. Omówione zostaną zasady kompozycji, budowa kadru, często popełniane błędy, obróbka RAW, a także archiwizacja zdjęć oraz kilka wskazówek jak promować swoją twórczość.
W czasie plenerów postaramy się wykorzystać wiedzę w praktyce. Podczas wschodów i zachodów słońca oraz wycieczek fotograficznych będziemy wyciskać możliwości z naszych aparatów.

W czasie plenerów postaramy się wykorzystać wiedzę w praktyce. Podczas wschodów i zachodów słońca oraz wycieczek fotograficznych będziemy wyciskać możliwości z naszych aparatów, by stworzyć niezapomniane kadry.

knProwadzący: Karol Nienartowicz 

Góry fotografuje od 2003 roku. Po analogowych początkach w 2005 roku zainteresował się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkrył fotografowanie górskich szczytów. Od tego momentu łączy pasję fotografowania z pasją podróży trekkingowych po górach całej Europy. Podczas swoich wyjazdów, w ciągu 7 lat, odwiedził ponad 30 krajów. Fotografował m.in. w Górach Skandynawskich w Norwegii, Szwecji i Finlandii, Alpach we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Niemczech, Karpatach Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii, Górach Przeklętych w Albanii i Czarnogórze, w górach Macedonii, Bośni a także w szkockich Grampianach. Ogromnym sentymentem darzy Karkonosze, w których się wychował. Od listopada 2016 roku mieszka w Zakopanem, gdzie rozwija swoją pasje.

Ma w dorobku kilka wystaw, publikacje we wszystkich wiodących mediach opiniotwórczych w Polsce, periodykach górskich i podróżniczych, wygrane i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych, wiele występów w telewizji.

Portfolio: https://www.facebook.com/KarolNienartowiczMountainPhotographer/

 

 

 

PROGRAM:

26.10.2017 Dzień 1

Wschód słońca ok 7.18 ; zachód słońca 17.29.

10.00 -12.00 – Spotkanie i zakwaterowanie w Łapszach Niżnych.
13.00 – Wykład na temat fotografowania w górach, cz 1.
16.00 – Zachód słońca w Osturňi lub na Przełęczy nad Łapszanką.
19.00 – Wykład na temat fotografowania w Górach, cz 2.

27.10.2017 Dzień 2

Wschód słońca ok 7.19; zachód słońca 17.27.

5.00-14.00 Wyjazd na wschód słońca na Wysoki Wierch. Opcjonalnie (w razie dobrej pogody) wycieczka fotograficzna na Wysoką.
16.00 – Zachód słońca nad Jeziorem Czorsztyńskim
19.00 – wykład

28.10.2017 Dzień 3

Wschód słońca ok 7.21; zachód słońca 17.25.0

4.40-10.00 – Wschód Słońca na Sokolicy, wycieczka na Czertezik.
11.00-14.00 – Selekcja i obróbka zdjęć, fotografowanie i składanie zdjęć panoramicznych, czas wolny.
16.00 – Zachód słońca na Grandeusie.

29.10.2017 Dzień 4

Wschód słońca ok 7.22; zachód słońca 17.23

6.00 – Wschód słońca w Osturňi lub na Przełęczy nad Łapszanką.
9.00 – Prezentacja i omówienie zdjęć uczestników wykonanych podczas warsztatów.
11.00 – Pakowanie i wymeldowanie. Zakończenie pleneru.

W pogodną noc planowane jest wyjście na fotografowanie nocne (termin i miejsce zostaną ustalone z uczestnikami). W razie niepogody będziemy ćwiczyć obróbkę zdjęć i tworzenie panoram, lub obejrzymy pokazy slajdów z podróży fotograficznych po górach Europy: Karpatach, Alpach, Bałkanach, Skandynawii.

Każdy uczestnik powinien posiadać czołówkę z zapasowym kompletem baterii i dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport (będziemy poruszać się w strefie przygranicznej, gdzie zdarzają się kontrole straży granicznej).

Ubiór należy dopasować do panujących warunków. Październik w Pieninach to okres jesienny, który może przynieść zarówno słoneczną pogodę jak również opady śniegu. Poranki mogą być zimne i wietrzne. Należy zabrać ze sobą ciepłe rękawiczki, czapkę i kurtkę, która ochroni od wiatru i deszczu. Koniecznie należy mieć ze sobą buty górskie powyżej kostki, mogą przydać się stuptuty.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:

  • dokument tożsamości
  • aparat
  • obiektyw/y
  • statyw
  • komputer z oprogramowaniem Lightroom i Photoshop
  • czołówka z zapasowym kompletem baterii
  • ubiór – dostosowany do górskich wędrówek
  • w miarę możliwości – filtry (szare, polaryzacyjne)

DATA: 26.10-29.10.2017 r.
KOSZT:
płatność do 30.08.2017: 999 zł brutto
płatność po 30.08.2017: 1199 zł brutto
Wystawiamy FV  vat.
Cena zawiera:
– warsztaty fotograficzne – nauka fotografii i postprodukcji
– przewodnictwo po szlakach; opieka prowadzącego i organizatora
– 3x nocleg
– ubezpieczenie

ILOŚĆ MIEJSC: 8-12
PROMUJEMY DUETY: Jeśli zapiszesz się w tym samym czasie z drugą osobą, każda/y z Was otrzyma rabat w wysokości 10% (promocje się nie łączą).

ZASADY UCZESTNICTWA (prosimy o zapoznanie się z ich treścią przed zapisem):

Regulamin

Zapisy oraz opłata poprzez formularz zgłoszeniowy na dole strony. Po wysłaniu formularza dostaną Państwo maila zwrotnego z danymi do opłaty.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu:
tomek@studiohustawka.pl
577 339 949

Formularz zgłoszeniowy

* pole wymagane

Oświadczam, że zapoznałem/am się i akceptuję Regulamin oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).

Scroll to Top