Emil Biliński - Studio Huśtawka

Emil Biliński

Emil Biliński

Emil Biliński.

Jestem Austryjakiem polskiego pochodzenia. Ukończyłem studia z zakresu fotografii, druku i grafiki w Graphische Bundes Lehr-und Versuchsanstalt w Wiedniu. Przez 5 lat byłem asystentem najsłynniejszego austriackiego fotografa Andreasa H. Bitesnich’a. Pracowałem w znanym na całym świecie KunstHausWien, gdzie miałem szansę poznać i tworzyć z tak wielkimi fotografami jak: Anne Leibovitz, David LaChapelle, Peter Lindbergh, Herb Rits.

Współpracowałem ze znanymi europejskimi magazynami: Harpers Bazaar, ELLE, DIVA, WOMAN, Active Beauty, Playboy oraz firmami: Schwarzkopf, L’Oreal, Scholz & Friends, Redworks, Ogilvy, Atlantic, Tchibo, Timotei, Braun, Universal Music i wiele innych.

Pracę jako profesjonalista rozpocząłem w 2003 r. Specjalizuję się w aktach, portretach, fotografii reklamowej oraz fashion i beauty. Lubię eksperymentować, łączyć fotografię z grafiką, bawić się obrazem i światłem. Poszukuję nietuzinkowych efektów używając do tego różnych narzędzi.

Brałem udział również w programach telewizyjnych takich jak Supermodelki (TVP1)  TOP MODEL (TVN) oraz Supermodelka Plus Size (Polsat).

Lubię fotografować charyzmatycznych, silnych ludzi, którzy mnie inspirują. Od kilku lat przekazuję także swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie innym, co daje mi wielką przyjemność.

 

Portfolio:

http://www.emilbilinski.com

https://www.facebook.com/EmilBilinskiPhotography/

https://www.instagram.com/emil_bilinski/

Kanał YT

EMIL BILINSKI Photography – YouTube