Wiktor Franko - Studio Huśtawka

Wiktor Franko

Wiktor Franko

Wiktor Franko jest nie tylko fotografem, ale przede wszystkim kreatorem. Niesamowite kadry powstają pod wpływem osób z którymi pracuje lub… pod prysznicem ☺ Miłośnik polaroidów, analogów i lomo, który potrafi uzyskać „malarski” efekt na swoich zdjęciach i jednocześnie jest wierny kierunkowi jaki wybrał na swojej fotograficznej drodze.  Niesamowite jest, że w swoim portfolio ma wiele zdjęć komercyjnych, które jednak wciąż mają w sobie pierwiastek artystyczny.

W swojej fotografii Wiktor Franko posługuje się często motywami i nawiązaniami literackimi (cykl poświęcony powieściom Milana Kundery), widać w jego pracach silne wpływy surrealizmu. Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, surrealistyczne konceptualne prace, oraz modowe i lifestyleowe serie zdjęć. 

Jak sam twierdzi, najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój, zaskoczenie oraz szczerość.

Wiktor Franko od lat cieszy się uznaniem, ma na swoim koncie wiele wystaw i publikacji – jest autorem zdjęć promujących VIII i IX edycję Fashion Week Poland, a także plakatów na europejski konkurs dla projektantów mody Off Fashion.  Jego prace ukazują się w czasopismach fotograficznych i modowych m.in.: Fashion World Magazine, Prism Magazine, iPress Magazine, Żurnal. Ma na koncie parę wystaw zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia były wielokrotnie wyrożniane na rożnych konkursach fotograficznych np. dwukrotnie w Viva Photo Awards. Franko współpracował także z magazynami Charaktery oraz Art and Business, na okładkach których znalazło się wiele jego prac. Jest także autorem okładek wielu książek oraz płyt ( m.in. Lebowski, Mafia)